Login

2nd DIPC&GC 2011 - Bulgaria Delegation

Canopy Piloting

Dirk Höhne

Accuracy Landings

 

Mixed Team

 

Angel Stamenov

Teodor Toshev

Daniel Stoyanov

Ani Stamenova

Ina Gittel

 

 

2nd DIPC&GC 2011 - Canada Delegation

Formation Skyding

 

Female Team

 

Rhonda Joyce

Leigh Estabrook

Jean Aitken
Deanna Frank

John Smith

Canopy Piloting

 

 

Jay Moledzki

Sean La Rose

Marc Downing

Accuracy Landings

Individuals

 

Joe Ablitt

John Davies

Clive Webb

 

2nd DIPC&GC 2011 - Czech Republic Delegation

 

Canopy Piloting

 

Canopy Piloting Team

Mark Rahbani

Petr Mestak

Jan Bartos

Petr Crhak

 

Individual

Radek Novak

Accuracy Landings

 

MaleTeam

 

Jindrich Vedmoch

Lebor Jiroušek

Jeri Gecnuk

Hynek Tábor

Petr Smešný

 

2nd DIPC&GC 2011 - Denmark Delegation

 

 Formation Skydiving

Female Team

« Lady Vikings »

Anne Mine Møller Petersen

Birgitte Fischer Sode

Kathryn Cooper-Jensen

Bjarke Gjødesen

Canopy Piloting

Bo Wienberg

Kenneth Gajda

Christian Webber

 

2nd DIPC&GC 2011 - Finland Delegation

 Canopy Piloting

Sami Lehtinen

Mikko Hallanoro

 

2nd DIPC&GC 2011 - France Delegation

 Formation Skydiving

« Aerodyne Aerokart »

Bernier Guillaume

Mathieu Bernier

Julien Degen

Emmanuel Srrazin

Olivier Henaff

« France Airforce »

Frederic Chamelot

Gregory Patissou

Edwige Bauer

Ludovic Hutter

Olivier Plat

Female Team

France Aerodyne Cypres

Sophie Deremaux

Berangere Duplouy

Francoise Simons Hamouchi

Amelie Tirman

Stephane Mistrot Dit Pachet

Canopy Piloting

« Aerodyne Aerokart »

Guillaume Bernier

France Canopy Piloting

Malézé David

Accuracy Landings

France Militaire 1

Philippe Valois

Ronan Henaff

Jeaqn-Noel Hardouin

Francois Martzloff

Jean Vignuales

France Militaire II

Déborah Ferrand

Stéphanie Texier

Laurence Herve

Mazine Dupont

Sebastien Carbillet

Female Individual

Valérie Vanhove

 

2nd DIPC&GC 2011 - Germany Delegation

 Formation Skydiving 

Male Teams

« Black Moon »

 

Stefanie « Nina » Engel

Heinz-Joachim Bledau

Antje Rau

Uwe Rossmann

Mike Bryza

 

« Connatural »

 

Sascha Tillenburg

Dennis Gottschalk

Janine Tillenburg

Daniela Tillenburg

Harald Tillenburg

Canopy Piloting

 

Team

Maik Sueptitz

Michael « Mike » Kleist

Tobias Scherrinsky

Marc Ewert

Stefanie « Nina » Engel

 

Tobias Koch

Heiko Boeger

Frank Taesler

Accuracy Landings

 

Male Team

« Compaq »

 

Edmund Theisen

Heiko Ahrens

Martin Ratzke

Dr. Wolfgant Riechmann

Elvira Wolff

 

 

2nd DIPC&GC 2011 - Italy Delegation

 

Canopy Piloting

Team

Mirko Di Siene

Ulisse Idra

Peter Allum

Giuseppe Crott

 

Accuracy Landings

Male Team

Francesco Gullotti

Gorgio Squadrone

Giuseppe Tresoldi

Daniele Viel

Vittorio Guarinelli

Claudio Borin 

 

2nd DIPC&GC 2011 - Kazakhstan Delegation

 Accuracy Landings

 

Male Team

 

Valentin Valyavin

Ruslan Zhumashev

Alexandr Kuznetson

Andrey Pyankov

Rimma Ramazanova

 

Male Individual

 

Vladimir Dimurin

Sergey Bocharov

Igor Tsukanov

 

Female Team

 

Yelena Valyavina

Natalya Khalyavka

Inessa Stepanova

Bibigul Ramazanova

Olga Fedorenko

 

Individual Female

 

Natalya Afanalyeva

Alexandra Larina

Maryana Kim

 

2nd DIPC&GC 2011 - Libya Delegation

 Accuracy Landings

Walid Ammar Ahellendi

Manji Faraj Salem

Osama Mohammed Mahmoud Mahmoudi

Farag Ibrahim Alajabu

Imad Jomaa Abdel Salam

 

2nd DIPC&GC 2011 - Malaysia Delegation

FormationSkydiving

Rosman Kasman

Abdul Malik Mohd Aisen

Rozll Abdul Talib

Jamaluddin Md Isa

Khairil Azhar Kamarudin

Accuracy Landings

Rosman Kasman

Abdul Malik Mohd Aisen

Rozll Abdul Talib

Jamaluddin Md Isa

Khairil Azhar Kamarudin